• Rastgele
 • Kayıt Ol
  Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  Şifremi Unuttum
  Giriş Sayfası

  En Son Eklenen Videolar Güncellendi


  Zoraki Kral Filmi izle
 • Tür: Dram Filmler, Türkçe Altyazı Filmler
 • İzlenme: İzlenme 36.770
 • Yorum: 3 yorum
 • Tarih:
 • Ekleyen:
 • Etiket: , , ,
 • Film Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşınız

  Spoiler Ekleyin

  3 yorum "Zoraki Kral Filmi izle"

  1. mehmet akif 27 Ocak 2011 22:49

   Zoraki Kral Filmi izle

   başlığında yer alan bağlantıda fragman var??

   nasıl ulaşabilirim?

  2. SelfLand 13 Mart 2011 16:44

   BURADA SADECE FRAGMAN VAR
   BİZİ HERZAMANKİ GİBİ KANDIRDINIZMI YOKSA FİLME GEÇMEK İÇİN BURALARDA BAŞKA BİR LİNK Mİ VAR?

   Admin Cevap: Film Telif haklarından ötürü kaldırılmıştır bunu yazıda belirttim halen gereksiz yorumlar yapıyorsunuz.

  3. Barış Fişek 12 Nisan 2011 12:41

   THE KING’S SPEECH (ZORAKİ KRAL)

   83. Oscar töreninde en iyi yönetmen, en iyi film ve en iyi erkek oyuncu ödüllerine layık görülen The King’s Speech (2010), jüri’nin sıra dışı anlatımdan daha çok gerçek yaşamı daha olağan bir dil kullanarak perdeye yansıtan filmleri tercih ettiğini göstermektedir. Filmin yönetmeni olan Tom Hooper, The King’s Speech ile kısa sürede sinema kariyerinin altın çağını başlatmıştır.

   Filmin senaryosu, bazen istenmese bile yaşamın getirdiği mecburiyetler, tercihler, bastırılmış kişilik ve günümüzde de sıkça rastlanan bir sağlık sorunu olan kekemelik teması üzerine oturtularak hayat bulmaktadır.

   The King’s Speech aslında dünyanın her ülkesinde sıkça rastlanan bir sağlık sorununu ve buna bağlı olarak gelişen özgüven duygusu eksikliğini, konuşma yeteneğinin bir lider için ne kadar önemli bir araç olduğunu ele almaktadır. George’un kişiliği çocukluğundan bu yana baskı altına alınmıştır; fiziksel cezalar verilmiş, kekemeliği yüzünden yakın çevresi tarafından sürekli alay konusu olmuştur. Bu nedenle George, kardeşi Edward’dan daha donanımlı ve güçlü bir iradeye sahip olmasına rağmen onun tahtına geçme düşüncesini vatana ihanet ve bir saygısızlık olarak algılamaktadır. Bu özgüven eksikliğini ve bunun nedenlerini George’un, Lionel’ın ofisinde maket uçak yaparken geçmişinden bahsettiği sahnede daha net bir şekilde anlıyoruz.

   The King’s Speech’in en önemli sahnelerinden biri ise George ve eşinin Adolf Hitler’in askerlerine yaptığı konuşmayı izlediği sahnedir. Alman Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi başkanı Adolf Hitler etkileyici konuşması ile bütün alman ırkını bir araya getirmeye başarmış ve kısa sürede onların “Führer” i haline gelmiştir. Bu sahnede etkili konuşmanın bir lider için ne kadar olmazsa olmaz ve önemli bir araç olduğu vurgulanmaktadır. Bunu George’un, kızının “baba, ne söylüyor?” sorusuna karşılık “bilmiyorum ama gayet iyi bir şekilde söylüyor” cevabından da anlıyoruz.

   Filmde shakespeare’dan alıntılar yapılarak senaryo daha da pekiştirilmektedir. “olmak ya da olmamak; bütün mesele bu, düşüncelerimizin katlanması mı güzel, zalim kaderin yumruklarına, oklarına, yoksa diretip bela denizlerine karşı dur, yeter demesi mi?” bu cümlelerle filmin ilk sahnelerinde yani George’un plak kaydını dinlediği sahnede karşılaşmaktayız. Film bu yönüyle içerdiği sanatsal alıntılarla birlikte “zorluklar karşısında asla pes edilmemesi, mücadelenin bırakılmaması gerektiği” mesajını içerisinde barındırmaktadır.

   Barış Fişek

  Zoraki Kral Filmi izle